Jaké cviky pro děti?

Cvičení dětí je velmi důležité pro jejich zdravý vývoj a také správné držení páteře. Fyzická aktivita zároveň také výrazně snižuje rizika vzniku obezity a přispívá k síle svalů. Navíc i pomáhá zlepšit soustředění, například ve škole. Jaké cviky pro děti jsou vhodné a jak často by měly cvičit? Cvičit s vašimi dětmi můžete nejenom uvnitř doma, ale i na zahradě nebo na louce.

Cviky vhodné pro batolata a děti kolem 2 let věku

Pro neposedná batolátka jsou jako stvořené nejrůznější překážkové dráhy. Takovou opičí dráhu můžete jednoduše připravit i u vás doma. Uspořádejte předměty, které se dají různě přelézat nebo podlézat a dopřejte jim zdravý prospěšný pohyb. Skvělé jsou i cviky na velkém nafukovacím míči. Větší děti pak mohou válet sudy po žíněnce nebo měkké podložce. Válení sudů možná zprvu nebude vypadat tak jak má a děti se budou válet křivě, ale perfektně si těmito cviky natrénují koordinaci pohybu a postupně se budou zlepšovat.

Zábavné cviky pro větší děti

Rozhýbejte vaše ratolesti zábavnými cviky. Není nutné, aby hned děti dělaly přemet, kliky nebo sedy-lehy. Zdravý je jakýkoliv pohyb, a tak můžete vsadit na nejrůznější cviky, které je budou bavit. Vhodná je i rychlejší chůze, plavání nebo jízda na kole. Každý pohyb se počítá. Ke cvičení doma nebo venku můžete pořídit i nejrůznější doplňky. Kromě nafukovacího míče je vhodné i švihadlo nebo balanční čočka, na které si perfektně natrénují stabilitu. Děti budou určitě bavit i kotrmelce. Nejprve je naučte variantu směrem vpřed, poté směrem vzad.

Motivace ke cvičení

Velmi důležitá je i chuť do cvičení. Pokud se vašim dětem příliš do cvičení nechce, zkuste je motivovat. Pokud si zacvičí, mohou pak sledovat pohádku nebo si zahrát hru na počítači. Uvidíte, že je do cvičení určitě přemluvíte, a nakonec je bude i bavit.

 

Vyberte si z naší nabídky:

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz