Jak zabavit děti na zahradě

Není nad to, když mohou děti běhat venku na čerstvém vzduchu, ideálně na vlastní zahradě. Jak ovšem vyřešit to, když se vaše ratolesti začnou nudit? Jak zabavit děti na zahradě? Možností je spousta. Předně záleží na věku a pohlaví dítěte. Věřte, že po vyzkoušení těchto tipů už nebude pro nudu venku místo.

Zábava pro neposedná batolata

Zabavit neposedná batolata děti ve věku kolem 2 let může být mnohdy nadlidský úkol. Ale i tento problém má svoje řešení. Malí kluci i holky v tomto věku ocení nejrůznější herní prvky jako jsou skluzavky nebo houpačky. Skvěle zafunguje i pískoviště. Vsaďte na krytou nebo zastřešenou variantu a ochraňte ho před nepříznivými vlivy počasí. Pokud máte v blízkosti nějakou betonovou plochu, vyzkoušejte kreslení s barevnými křídami. Další možností jsou plastové nebo dřevěné domečky, které poskytnou potřebné útočiště a možnost být o samotě ve svém prostoru.

Zažeňte děti do úkrytu

V případě teplejších dnů pak zaujmou nejrůznější teepee a látkové stany, kde se mohou vaše ratolesti schovat. V létě jsou to pak samozřejmě nafukovací bazénky a další atrakce, které jsou jako stvořené pro vodní radovánky v horkých dnech. A když už nebudete mít po ruce žádný další nápad, sáhněte po obyčejném bublifuku. I ten dokáže hotové zázraky.

Zábava pro větší děti

A jak na zahradě zabavit větší děti? Pro ty větší jsou perfektní volbou nejrůznější kolektivní hry. Ať už je to kopaná, líný tenis, badminton, děti se při nich skvěle vyřádí a budou mít dostatek pohybu. Kluky pak zaujme možnost střelby z luku na terč nebo oblíbené nerfky, se kterými mohou střílet na záškodníky. Samozřejmě se hodí nezapomenout také na tradiční hry jako je hra na babu, na schovávanou, na honěnou apod. Vhod přijdou i skákací trampolíny, prolézačky nebo horolezecká stěna. Díky těmto nápadům se vaši potomci na zahradě určitě nudit nebudou.

Vyberte si z naší nabídky:

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz