Jak nosit dítě v zimě

Oblíbili jste si tzv. kontaktní rodičovství a pravidelně vaše miminko nosíte v šátku nebo nosítku? Takové nošení na čerstvém vzduchu vašemu děťátku jen a jen prospěje. Bude spokojenější a také se zlepší kvalita jeho spánku. Při pobytu venku je ovšem nutné myslet i na aktuální počasí. A tak se logicky liší pravidla pro nošení v létě a v zimě. Jak nosit dítě v zimě, aby mělo maximální pohodlí a aby neprochladlo?

Ani příliš horko, ani příliš chladno

Lámete si marně hlavu tím, jak vaše miminko obléci do nosítka či šátku v chladnějším počasí? Jakou zvolit zlatou střední cestu, aby mu nebylo ani moc horko ani chladno? A jaké oblečení je vlastně vhodné pro nosící osobu? Pro rodiče jsou nejvhodnější různé nosící mikiny a bundy, které zahřejí vás i vaše děťátko. A právě z toho důvodu se nosítko nebo šátek umísťuje právě pod mikinu či bundu. Miminko tedy zbytečně nenabalujte, protože jej bude hřát teplo od vás a zároveň i vaše vrchní vrstva oblečení, kterou díky speciální vsadce zapnete i přes nosítko.

Nezapomeňte na ochranu nohou

Myslete i na to, aby nožky vašich ratolestí byly v teple. Důležité je proto brát v potaz i to, že v případě, že má dítko na sobě kalhoty, při umístění do nosítka nebo šátku se mu nohavice vyhrnou a vykouknou tak holé nožky. Vhodné jsou tedy delší teplé ponožky, speciální návleky a další podobné vychytávky.

Tepelná ochrana hlavy a krku

Na procházce vás může potkat nenadálá změna teploty nebo nepříjemný vítr. Ideální je proto doplnit oblečení miminka také o hřejivý nákrčník a čepici. Tyto dvě věci by měly být samozřejmostí. Vhodným řešením jsou i kukly z příjemných materiálů. Díky tomu tak budete mít jistotu, že je děťátku teplo a neprochladne. Ve velké zimě také můžete na ručky použít i rukavice.

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz