Jak zabavit děti na svatbě

Svatba představuje pro mnohé životní událost i nekonečnou zábavu pro rodinu a přátele. Svatební den už je jen vyvrcholením všech příprav, a aby si ho užili ti nejdůležitější, ženich a nevěsta, ale samozřejmě i jejich hosté, je s jeho plánováním spousta starostí. Den D musí prostě klapnout od A do Z, od výběru místa, přes svatební tabuli až k zábavě pro dospělé i pro děti. Právě na to, aby se děti na svatbě také dobře bavily, je dobré myslet hned od začátku. Není nic horšího než nuda, která by mohla ratolestem přidělat nepříjemné vrásky na čele. Víte, jak zabavit děti na svatbě?

Syté děti, šťastné děti

Vše začíná u jídla. Pokud se svatební hosté dobře najedí, máte o ně z poloviny postaráno. Děti jsou kapitola sama pro sebe, pro kterou to platí dvojnásob. Myslete s jídlem také na dětské hosty, protože děti zbožňují dobré jídlo i dětské pochutiny. Můžete pro ně připravit speciální dětské menu nebo přímo malý rautový stolek s oblíbenými džusy, přesnídávkami nebo malými dětskými balenými snacky, která si dítka snadno odnesou k venkovní zábavě.

Myslete i na to, že děti budou zcela určitě stolovat také u velké svatební tabule. Připravit jim můžete malé balíčky s překvapením, kvízy, samolepkami a s malými hračkami třeba z kinder vajíček. Děti se tak při dlouhých proslovech dospělých zvládnou na chvilku zabavit i sami.

Dětský koutek

Dětský koutek tak trochu evokuje odkládací místnost v supermarketu. Není ale nutné se toho bát. Můžete mu dát punc tajemna a pojmenovat ho podle nějakého pohádkového místa nebo třeba Kouzelný domeček, vaší fantazii se meze nekladou. Přizpůsobte místo tak, aby se v něm dětem líbilo. Zkuste využít malý dětský stan, barevné deky a polštářky. Truhla s hračkami a různými poklady nemůže samozřejmě chybět. Součást dětského koutku může být také malý taneční parket s diskotékou. Pro klidnější chvíle přidejte i stolní a společenské hry, malé děti určitě ocení, že mohou na zahradě dělat bubliny nejrůznějších tvarů a velikostí.

Sportovní aktivity

Venkovní prostory dětem vybavte nějakými zajímavými sportovními pomdůckami. Zkuste jim přichystat slalomovou dráhu nebo minigolfové hřiště, stolní tenis. Děti budou šťastné, když jim vybudujete pomyslný rybníček na chytání rybiček. Zapojte fantazii a využijte nějakou větší nádobu nebo tác. Rybičky mohou být z papíru s nalepeným magnetem a prut v podobě násady nebo rovné delší větve opatřený provázkem musí mít samozřejmě magnet také. Zábava, která určitě nadchne malé i velké hosty.

Když nastane čas se trochu zklidnit…

Děti se pohybem unaví, svatební hosté si budou chtít popovídat, a to je ten správný čas na klidnější aktivity. Podle počtu malých hostů si můžete předem připravit kreatvní balíčky, nic velkého. Budou stačit omalovánky a menší sada pastelek. Velmi dobrou službu udělají i vytištěné černobílé obrázky se svatební tematikou. Děti se zklidní a navíc si odnesou domů něco malého na památku.

Děti zabaví i profesionálové

Pokud nebudete mít k ruce šikovné pomocníky, kteří vám pomohou se svatebními přípravami, využijte profesionály. Zapojit můžete třeba chůvy nebo dětskou hlídací službu. Alternativní variantou mohou být i studenti – budoucí učitelé. Děti budou mít k ruce autoritu a dospělí si pak mohou svatbu užít více v klidu. Dobrým tipem jsou také profesionální baviči nebo dětské divadlo. Tyto možnosti se samozřejmě odvíjejí od počtu a věku dětí, které se svatby zúčastní.

Možnost je celá řada a není radno je podceňovat. Jen tak si tento slavnostní den užijí ženich s nevěstou i svatebčané.

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz