Jak vybrat velikost dětského oblečení

Děti, obzvláště ty nejmenší, velice rychle rostou. A tak neustále rodiče musí řešit pořizování nového oblečení ve větších velikostech. Jenže občas může být oříšek se ve všech těch velikostech a číslování v obchodech vyznat. Jak to tedy je a jak vybrat velikost dětského oblečení, a to tak, aby sedělo s ohledem na věk i postavu?

Přehledné tabulky pro lepší orientaci

Pokud si nejste jisti tím, jakou velikost pro vaše dítě zvolit, orientujte se podle tabulek, kde najdete přesně rozepsány konkrétní velikosti, a to od narození, až do dospělosti. V obchodě se pak orientujte podle velikosti uvedené na cedulce. Někdy bývá uvedené věkové rozpětí, např. 6–9 měsíců, 5-6 let, 13 let atd. V takovém případě je to jasné. Často se ale můžete setkat s tím, že místo věku jsou na cedulce uvedena jiná čísla, např. 98/104, 116, 122. V tomto případě se jedná o výšku dítěte.

Číslování velikostí podle věku dítěte

I když to možná může připadat nejjednodušší, sáhnout v regálech po věcech s uvedením věku dítěte, číslování velikostí oblečení podle věku dítěte je nutné brát spíše orientačně. Vhodnější je řídit se při vybírání oblečení podle výšky, případně hmotnosti dítěte. Některou velikost tak děti dokonce můžou klidně i přeskočit. I když není samozřejmě výjimkou, že uvedené číslování některým dětem sedí a jejich věku odpovídá.

Číslování velikostí podle výšky dítěte

Vhodnější je tedy řídit se číslováním velikostí podle aktuální výšky dítěte. I tady se vyplatí vzít raději větší velikost oblečení, kdy tak budete mít jistotu, že vašim ratolestem bude sedět, případně jim déle vydrží. Navíc pokud sušíte oblečení v sušičce, je nutné počítat i s tím, že se může oblečení případně trochu srazit. A právě v takovém případě oceníte, když bude ve větší velikosti. Jednotlivé velikosti jsou pak odstupňované po 6 centimetrech. Kojenecké oblečení začíná nejčastěji velikostí 56, což je i velikost pro novorozence. Setkat se můžete ale i s nabídkou obchodů pro nedonošená miminka, kde se nabízí i velikosti 50.

Vyberte si z naší nabídky:

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz