Jak zabavit děti doma

Jsou prázdniny nebo víkend a venku se žení všichni čerti? Přemýšlíte, jak zabavit děti doma, aby se nenudily? Inspirujte se následujícími tipy, jak zabavit malé caparty v případě nevlídného počasí a užijte si parádní den i pokud venku leje.

Pohybové hry pro protažení

Skvělou volbou na ukrácení dlouhé chvíle doma jsou nejrůznější pohybové hry. Děti se protáhnou a dopřejí si zdraví prospěšný pohyb. Vyzkoušet tak můžete nejrůznější zábavné rozcvičky za pomoci doplňků, které doma najdete. Skvělým tipem je obkreslení rukou na 15 papírů a nohou taktéž na 15 papírů, ty různě rozmístěte po místnosti a izolepou přilepte k podlaze. Děti pak mají za úkol dostat se v co nejkratším čase na druhou stranu. Oblíbená je i klasika v podobě hry na schovávanou. Kromě klasické hry na schovávanou můžete po vaší domácnosti poschovávat i různé věci, které budou děti hledat. Samozřejmostí je i sladká odměna pro úspěšné hledače.

Prolézačky a tunely

Vytvořit můžete i nejrůznější tunely a prolézačky, překážkovou nebo opičí dráhu. Hodit se vám budou židle, deky a další předměty z domácnosti k vytvoření překážek. Uspořádejte třeba závody v tom, kdo zvládne celý úsek za nejkratší dobu. Při této aktivitě se zabaví malí i větší caparti.

Zábavné společenské hry pro celou rodinu

Společenské hry jsou oblíbenou volbou k zahnání nudy, když venku prší. Zapojit se může celá rodina a na trhu je deskových her dostupná dlouhá řada. Pustit se také můžete do skládání puzzle. Mezi populární deskovky patří klasika v podobě Člověče, nezlob se nebo pexeso, dále také Dostihy a Sázky, Monopoly, Activity a další.

Bunkry a další podobné schovávačky

Nejsou snad žádné děti, které by nemilovaly schovávat se do nejrůznějších bunkrů, domečků apod. Stačí jen stůl, případně křesla nebo židle, deky, polštáře a parádní schovávačka je na světě. Dovnitř už jen baterku a parádní aktivita je na světě. Pro více zábavy vašim ratolestem můžete v bunkru pustit audiopohádku nebo písničky. Deštivé odpoledne strávené v domácím bunkru je perfektním řešením pro zahnání nudy.

Vyrobte si něco praktického

Děti milují vyrábění. Co takhle třeba zkusit zhotovit krmítko pro ptáčky z plastové lahve nebo si třeba poskládat origami z papíru? Fantazii se meze nekladou a v tomto ohledu jsou možnosti opravdu široké. A přitom k tomu nepotřebujete nic speciálního. Vystačíte si s papírem, nůžkami, případně lepidlem a dalšími podobnými věcmi, které určitě doma najdete.

Zapátrejte po vašich předcích

Oblíbenou aktivitou, která může děti zaujmout, je také vytváření rodokmenu. Tady spojíte kreslení s prohlížením rodinných fotografií a poznáváním spletitosti vztahů mezi členy celé rodiny. Tato aktivita je tak nejenom zábavná, ale zároveň i poučná.

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz