Jak nosit dítě v létě

Je prokázáno, že miminko miluje přítomnost matky, obzvláště v prvních měsících po narození. Někdy bývá děťátko více kontaktní a vyžaduje tak nošení, což může být s narůstající hmotností poměrně náročné. Oblíbenou volbou tak jsou speciální šátky nebo nosítka, ve kterých se miminko cítí příjemně a je v blízkosti svojí maminky. Většinou se jim v nich dobře spinká, protože houpavé pohyby při chůzi je unaví a ukolébají ke spánku. Velkou výhodou je i to, že při nošení máte volné ruce.

Nošení za každého počasí

Nosit v šátku nebo nosítku lze za každého počasí, v létě i v zimě. Stačí se jen přizpůsobit okolním podmínkám. Jak nosit dítě v létě, aby se mohlo cítit, pokud možno příjemně i při vyšších venkovních teplotách? Důležité je především správné zvolení materiálu šátku či nosítka a také oblečení maminky i děťátka. Inspirujte se tipy, které vám zpříjemní nošení v létě.

Vhodně zvolený materiál šátků a nosítek

Abyste mohli vaše miminko bez obav nosit i v létě a nebyli jste oba propoceni skrz naskrz, vyplatí se investovat do kvalitnějších materiálů šátku. Ideální jsou ty s příměsí bambusu, lnu, konopí, tencelu nebo hedvábí. Tyto materiály totiž vydrží mnohem déle pocitově suché ve srovnání například s šátky z bavlny. Hedvábí navíc také příjemně chladí a do letních dnů je tedy jako stvořené. Vyplatí se také zvolit si úvaz, který bude vzdušnější a zajistí tak lepší cirkulaci vzduchu. A jak je to s nosítky? Existují speciální letní nosítka, která jsou vybavena síťovinou v oblasti zádové opěrky. Další možností jsou pak nosítka ušitá ze šátku právě s některou z příměsí jako je bambus, tencel či hedvábí. Všechny šátky pak poskytují ochranu před UV zářením, nejvíce ale ty z tmavších barev.

Myslete i na funkční oblečení z prodyšných materiálů

A jak je to s oblékáním do nosítka a šátku? V létě vsaďte na kvalitní funkční oblečení, které bude účinně odvádět pot. Levnější variantou jsou pro děti body s vysokým obsahem bavlny, nebo pak dražší oblečení z bambusu. Během nošení pak je vhodné mezi vás a vaše miminko vložit plenku, která do sebe nasaje odvedený pot. Pokud nosíte miminko v šátku či nosítku, a venku je opravdu teplo, pak vašemu děťátku postačí jedna vrstva oblečení, ideální body s krátkým rukávem. Vyplatí se vzít si s sebou na procházku nebo výlet náhradní oblečení, abyste se mohli vy nebo i vaše miminko v případě potřeby převléknout do suchého.

Ideální doba na procházku

Ve velkém horku se vyvarujte s miminkem pobytu venku přes poledne. Raději volte pro procházku venku brzké ranní hodiny nebo naopak čas po západu slunce, kdy je přece jen příjemněji. Části těla, které děťátku koukají ven, také nezapomeňte namazat opalovacím krémem s vysokým ochranným faktorem. Dbejte i na dostatek tekutin.

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz