Jak na bezpečnostní prvky pro děti

Vaše malé miminko už tak trochu povyrostlo a skoro všude už dosáhne? Do této doby jste možná nejspíš ani nepřemýšleli nad tím, kolik můžete mít doma nástrah. Myslete proto na bezpečnost vašich ratolestí a pořiďte si důležité ochranné a bezpečnostní prvky do domácnosti. Předejdete tak nepříjemným úrazům. Jak na bezpečnostní prvky pro děti, abyste se vyvarovali nepříjemných situací?

Projděte si u vás doma všechna místa z pohledu dítěte

Abyste mohli snadno zjistit, jestli u vás doma je pro dítě bezpečno, projděte si celý byt nebo dům z pozice dítěte, tedy v jeho výšce. Zjistíte tak, kam dosáhne a o co by se mohlo zranit. Vžijte se do role vašeho potomka a pátrejte po možných nástrahách. Díky tomuto triku tak nic nepřehlédnete.

Zabezpečte všechny zásuvky a rohy

Děti baví strkat různé předměty do zásuvek. To může ovšem skončit nehodou. Řešením jsou bezpečnostní zásuvky nebo speciální záslepky do zásuvek. Důležité je i zabezpečení hran stolů, skříní a komod, o které by se malí objevitelé mohli nepříjemně zranit. K tomu poslouží speciální gumové či plastové chrániče.

Všechno škodlivé z dosahu

Z dosahu odstraňte i všechno, co by mohly vaše ratolesti strčit do pusy a spolknout. Dbejte také na to, abyste zamezili opaření horkým čajem, kávou nebo polévkou. Na sporáku tak raději používejte zadní plotýnky. Raději odstraňte i ubrusy ze stolů, za které by mohli malí caparti zatáhnout a něco na sebe svrhnout.

Zamykání bytu nebo domu

U dětí, které už dosáhnout na kliku a dokáží si otevřít, je nutné dbát na to, abyste vždy po vašem příchodu domů zamykali. Zabráníte tak tomu, že se vaše dítko rozhodne odejít pryč ven, kde by se mu mohlo něco zdát. Samozřejmostí je i dát klíče z dosahu, protože i děti mohou být vynalézavé a s odemknutím by si mohly poradit.

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz