Co čekat od dětského tábora

S létem přichází také doba dětských táborů, a to jednotýdenních, ale i dlouhodobějších. Oblíbené jsou i příměstské tábory, které fungují od ráno, do večera a dítě tak nespí mimo domov. Jaké mají takové letní tábory výhody, od kolika let jsou vhodné a co čekat od dětského tábora?

Zbytečné obavy z odloučení

Mnohdy mají zbytečné obavy z toho, jak dítě takový letní tábor zvládne, spíše rodiče než dítě samotné. Vyvstává tak řada otázek, jestli dítko zvládne odloučení od rodičů, jestli si najde kamarády, jestli ho bude bavit program a podobně. A jak je to s věkem dítěte – odkdy je vhodné jej poslat na první letní tábor? Ideální je období po skončení první třídy, tedy ve věku 6-8 let. Důležité je především to, aby takové dítě bylo maximálně samostatné. Ukazatelem může být i to, jak se vaše ratolest běžně chová v kolektivu.

Přínosy letních táborů

A co tedy od dětského tábora očekávat, jaké má takový pobyt přínosy? Pobyt na letním táboře je pro děti bezpochyby jedna velká zkušenost. Jedním z přínosů je lepší začlenění do kolektivu, zlepšení komunikace a samostatnosti. Změnu k lepšímu můžete pozorovat také v oblasti zodpovědnosti. Snáze si třeba dokáže říci o pomoc nebo si samo připraví svačinu. Možná budete mile překvapeni, v jaké změně směrem k lepšímu se vám dítko nakonec vrátí domů. Bude vám s největší pravděpodobností připadat vyspělejší a rozumnější.

Výhody příměstských táborů

Velkou výhodu přináší i příměstské tábory. Ty jsou jako stvořené pro ty, kteří špatně snáší odloučení od rodičů a spaní přes noc na neznámém místě. Tyto tábory také bývají různě tematicky zaměřené, takže můžete vybrat takový, který bude přesně ušitý na míru. V tomto případě dítě vedoucímu ráno odevzdáte a večer si ho zase vyzvednete. A to po dobu jednoho nebo dvou týdnů.

 

Vyberte si z naší nabídky:

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz